Ana Sayfa
Hakkımda
Fotoğraflar
Haberler ve Duyurular
Bana Ulaşın
Ana Sayfa

           Kibir ve gururun hayattaki en büyük kötülük olduğunu unutmadan, sürekli çalışarak ve üreterek, en önemlisi de farklılıkları kabul ederek, kimseyi ötekileştirmeden bu güzel Ülkeye uzun yıllar hizmet edebilecek, kimseyi ötekileştirmeden bizlere güzel bir ülke yönetimi bırakılmasını isterim.

Ahmet UYGUN

"Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu'nun ilk mitingi Mersin'de"
 
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, cumartesi günü Mersin'e gelecek, düzenlenecek demokrasi mitinginde konuşacak. Kılıçdaroğlu aynı gün Adana'da CHP'li belediyelerin bazı tesis açılışlarını yapacak.


CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu , 1 Kasım seçim çalışmaları kapsamında ilk mitingini Mersin'de yapacak. CHP İl Başkanı Abdullah Özyiğit, son dönemde basına yönelik şiddet ve saldırıların artığını mitinglerinin demokrasi adına önemli bir gelişme olacağını söyledi. Özyiğit, şöyle dedi: "Ülkemizde birleştirici olması gereken en üst seviyelerdeki makamlarda oturan insanların kişileri ve kurumları hedef gösterdiği bir süreci yaşıyoruz. Hürriyet Gazetesi yazarı Ahmet Hakan'a yapılan saldırıya hep birlikte tanık olduk. Bu ülkede bazı işlerin faşizan bir anlayışla devam ettirildiğini, kendinden olmayanın yok edilmeye çalışıldığı bir ortamı açık açık ortaya koyuyor." 
Özyiğit CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun önceki gün açıkladığı seçim bildirgesine değinirken iktidarları döneminde meydanların gençlerin olacağını söyledi. CHP İl Başkanı Abdullah Özyiğit, şöyle devam etti: "İktidar yürüyüşümüz Mersin'den başlıyor. 3 Ekim Cumartesi günü saat 17.00'de Tevfik Sırrı Gür Stadı yanında demokrasi mitingimiz varr. Tüm halkımız davetlidir. Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu , ilk mitingini Mersin'de yaparak bu onuru il örgütümüze vermiştir. Kendilerine bir kez daha teşekkür ediyorum." 
Mersin'de son milletvekili seçiminde AK Parti, CHP ve MHP 3'er, BDP 2 milletvekili çıkarmıştı. 

 

 CHP'nin Mersin Milletvekili Adayları Listesi Belli Oldu
 
Cumhuriyet Halk Partisi, 1 Kasım Pazar günü gerçekleştirilecek Milletvekili Genel Seçimi'nde aday gösterilenlerin listesini açıkladı.
 
İsimler, şöyle:
 
1 HÜSEYİN ÇAMAK
2 DURMUŞ FİKRİ SAĞLAR
3 AYTUĞ ATICI
4 SERDAL KUYUCUOĞLU
5 SİBEL GAZİ TABEL
6 EBRU ÇALIŞKAN
7 SEYİT ÖZANANAR
8 SEMRA KABASAKAL
9 NEVİN ZAİMOĞLU
10 CELAL ÇELİK
11 ŞERİFE ARICI YILDIZ
 
Tüm adaylarımıza başarılar dilerim.